Haber

Meteoroloji’den güneybatı ve toz taşıma uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

yurdumuzun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, İzmir ve Eskişehir çevrelerinin yağmurlu ve sağanak, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. ve temiz. Sabah ve gece doğu kesimlerde buzlanma ve don, iç ve doğu kesimlerde pus ve sis bekleniyor. Batı kesimlerde toz taşınması bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının ülke genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgâr çoğunlukla güney, güneydoğu kesimlerde ve Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden öğle saatlerine kadar orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve güneyden Ege kıyılarında kuvvetli fırtınalar (50-80 km/d) esecek. sa, 90 km yer yer)/saat) formatında esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ve batısı) Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla illerinin batısı) güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa, yer yer 90) ) Km/saat) şeklinde esmesi beklendiği için ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz zehirlenmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.

Çığ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

elmaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu