Ekonomi

Hepsiburada’nın yaptığı yardımın maliyeti 105 milyon TL’ye ulaştı

Hepsiburada’dan yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı’nın AFAD’a uygun olarak başlattığı Zelzele Dayanışma Kampanyası’nda bugüne kadar 250 bin Hepsiburada müşterisinin 1 milyon adet yardım eseri satın aldığı kaydedildi.

Hepsiburada’nın deprem bölgesi için yaptığı yardımın toplam maliyetinin 105 milyon TL’ye ulaştığı bildirildi.

Seferberlik kapsamında AFAD, Kızılay, Ahbap ve AKUT iş birliği ile platformda sunulan 200 bin adet dijital takviye kartının da seferberliğe zemin oluşturduğu belirtildi.

Hepsiburada’da 1500 istekli çalışan istihdam edilmektedir. “deprem seferberliği”Depremden etkilenen bölgelerdeki toplam 120 araç ve tüm lojistik tesislerin bölgeye yeniden takviye için kullanıldığını vurguladı.

Hepsiburada tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

”Hepsiburada ve paydaşlarının bağışladığı çalışmaları taşıyan tırlarımız deprem bölgesine sevk edilmeye devam ediyor. 11 Şubat saat 08.00 prestijiyle gerçekleşen Beyin Sarsıntısı Yardım Kampanyası kapsamında müşterilerimizin platformumuza verdiği siparişlerin yüzde 60’ı sarsıntı bölgesine ulaştı. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye, Malatya ve Gaziantep’e yardım ulaştırıldı. Lojistik imkanlarımız, görev ve istek gruplarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile uyum içinde 7/24 sahada olmaya ve tüm yardımları organize bir şekilde depremzedelere ulaştırmaya devam ediyoruz.

yedisuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu