Haber

Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: “Türkiye birden büyüktür”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyaset yasağı nedeniyle Altı Masa liderleriyle Saraçhane Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, şunları söyledi: 85 milyon ‘bir’den büyük, Türkiye ‘bir’den büyükterimleri kullandı.

İmamoğlu, dün kamu görevlisine hakaretten açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. TCK 53’üncü maddesinden de ceza alan İmamoğlu için ‘siyasi yasak’ süreci başladı.

CHP’li belediye başkanları, ‘altı masa’ liderleri ve İmamoğlu, İBB binasının bulunduğu Saraçhane’de bir araya geldi.

Saraçhane’de meydana akın eden yüzlerce vatandaş İmamoğlu’na destek verdi.

Üçüncü sırada söz alan Babacan, “Dünün mazlumları Erdoğan zirveye çıkınca diğerlerini ezmeye başlıyor. Zulme başlıyor. Burada sırayla zulme karşıyız. * 85 milyon ‘bir’den büyüktür, Türkiye ‘bir’den büyüktür.”

Babacan’ın açıklamalarından diğer başlıklar şöyle:

“Kardeşim Ekrem İmamoğlu’na yapılan hukuksuzluğu reddediyorum. Canan Hanım’a yapılan hukuksuzluğu, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum. Seçimi kaybettiği belediyelere hükümetin atadığı kayyumlarla rövanş yapılmasını reddediyorum.’

“Bu millet Nazım Hikmet’e, Ahmet Kaya’ya, Halide Edip’e zulmedenleri tarihin tozlu sayfalarına gömen bir millettir. Zalimlere gereken cezayı bu millet verecektir. Ve çok yakında olacak.’

‘Endişelenmeye gerek yok. Biz burdayız. Halkın yanındayız, sağın yanındayız!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu